Bydgoszcz

Bydgoszcz

Kasprowy WierchBiałka Tatrzańska

Kamera obrotowa online w Bydgoszczy

Czy aby na pewno Bydgoszcz to Brzydgoszcz? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć sobie samemu, lecz najpierw warto odwiedzić Bydgoszcz, ot chociażby po przez kamerki, które znajdziecie w naszym głównym serwisie KamerywPolsce.pl. Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego, położona na styku Wielkopolski, Kujaw i Pomorza, w dolinie Brdy i Wisły. Od północy miasto otulone jest przez ogromne Bory Tucholskie, natomiast od południa przez Puszczę Bydgoską.

Położenie miasta w pobliżu ważnego, wodnego szlaku komunikacyjnego wpłynęło na intensywny rozwój handlu i rzemiosła. Bydgoszcz prawa miejskie otrzymała w pierwszej połowie XIV wieku, nadane zostały przez Kazimierza Wielkiego. Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery obrotowej zamontowanej na elewacji jednej z kamienic położonych przy Rynku.

Obraz na żywo z kamery obrotowej w Bydgoszczy

Rynek, będący centralnym placem bydgoskiego Starego Miasta, przyciąga mieszkańców i turystów swoją nietuzinkową atmosferą, okazałymi gmachami i pięknymi kamieniczkami, w których mieszczą się liczne puby, restauracje i kawiarenki. Rynek oplatają boczne, zaciszne uliczki, z ciekawą eklektyczną zabudową. Bardzo przyjemnym deptakiem jest ulica Długa, niemniej jednak warto przejść się po całym Starym Mieście. Przy południowej pierzei Rynku usytuowany jest Gmach Miejskiej Biblioteki wzniesiony w latach 1774-1778, częściowo w stylu klasycystycznym, a częściowo barokowym. W bogatych zbiorach biblioteki znajdują się również starodruki, a w tym rękopis „Roty” Marii Konopnickiej.

2015.07.16 - Przykładowy obraz z kamery obrotowej w Bydgoszczy

Kamera obrotowa w Bydgoszczy

Okazałym i pochłaniającym uwagę zabytkiem jest bydgoski Ratusz, który od 1879 roku stanowi siedzibę Urzędu Miasta. Monumentalny budynek wzniesiony został w latach 1644-1653. Wewnątrz niektórych pomieszczeń Ratusza do dnia dzisiejszego zachowały się ciekawe sklepienia kolebkowe i kolebkowo-krzyżowe. Modernizacja obiektu odbyła się w latach 90.

Przebywając w Bydgoszczy grzechem byłoby nie udać się na Bulwary nad Brdą. Jest to przepiękna część Starego Miasta położona nad samą rzeką, opodal Wyspy Młyńskiej. Wspaniała i wiekowa zabudowa fantastycznie odbija się w lustrze wody, dając szansę na popis dla lokalnych i przyjezdnych artystów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl