Ustka

Ustka

Strona głównaSopot

Kamera obrotowa online w Ustce

Ustka, miasto leżące w województwie pomorskim, u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku. Mimo, że Ustka to stosunkowo niewielkie miasteczko, bowiem zamieszkałe przez zaledwie 17 tysięcy osób, to stanowi bardzo ważny punkt na turystycznej mapie naszego kraju. Miasto słynie przede wszystkim ze wspaniałych walorów uzdrowiskowych, które pomagają zregenerować ciało i umysł, a także podreperować zdrowie. Ustka stanowi doskonałą propozycję dla wszystkich tych, którzy pragną wypocząć w towarzystwie rodziny czy znajomych nad naszym polskim Morzem Bałtyckim.

Obraz na żywo z kamery

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej na pylonie kładki usytuowanym nad kanałem portowym. Jakość powyższego obrazu, choć nie jest najwyższych lotów, pozwala na przyjemne kontemplowanie panoramy Ustki. Obiektyw kamery porusza się po zaprogramowanej trasie, która ustalona została przez właściciela kamery. Kamera wykonuje prawie pełny obrót, na oko około 320 stopni. Początek trasy kamery (od lewej do prawej) rozpoczyna się widokiem na molo, następnie przez chwilę widoczna jest plaża oraz latarnia morska. Dalej okiem kamery mamy szansę ujrzeć port oraz statki wpływające i wypływające z niego, następnie widoczny jest plac budowy, gdzie powstaje nowy basen dla kutrów. Trasa kamery kończy się zbliżeniem na plażę i Morze Bałtyckie.

2015.07.16 - Przykładowy obraz z kamery

Obraz z kamery obrotowej w Ustce

Kamer obrotowych w przyszłości z pewnością będzie pojawiać się coraz więcej i coraz więcej widoków będzie udostępnianych w sieci. Kamery są chyba najlepszą formą promocji (oprócz poczty pantoflowej) miasta, danego obiektu czy miejsca. W przeciwieństwie do zdjęcia, widoków z kamer na żywo, przynajmniej na razie nie da się retuszować, niemniej jednak bardzo ważną kwestią pozostaje jakość obrazu z kamery. O ile powyższe zdjęcia można zaliczyć do w miarę dobrych, to większość kamer udostępniających widoki wysyła zdjęcia o słabej, wręcz niskiej jakości. Na szczęście, coraz więcej przedsiębiorców, szczególnie związanych z turystyką docenia moc marketingową obrazu na żywo.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl