Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska

BydgoszczBiałystok

Kamera obrotowa online w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to malowniczo położona wieś w województwie małopolskim, u podnóża Tatr, nad rzeką Białką, oddalona o około 15 kilometrów od Nowego Targu oraz 20 kilometrów od Zakopanego. Białka Tatrzańska to niewątpliwie doskonałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny czy też grup znajomych, którym nie przeszkadzają tłumy gwarnych turystów i zatłoczone miasteczko.

Urozmaicony krajobraz oraz fenomenalne widoki rozpościerające się na Tatry zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. Miłośnicy jazdy konnej, mogą zdecydować się na przemierzanie szlaków na grzbiecie koni huculskich. Zimą, dzięki bogatej infrastrukturze narciarskiej, miłośnicy dwóch desek mają do dyspozycji dobrze przygotowane trasy narciarskie, natomiast latem dodatkową atrakcją staje się Białka, na której organizowane są Mistrzostwa Polski w spływie kajakowym.

Obraz na żywo z kamery obrotowej w Białce Tatrzańskiej

Ośrodki narciarskie w Białce Tatrzańskiej dysponują stosunkowo łagodnymi stokami, wręcz idealnymi dla początkujących i średnio zaawansowanych miłośników nart. Znakomita większość tras na całej długość jest oświetlona, naśnieżana i ratrakowana. Urozmaicone trasy, o różnym stopniu trudności pozwalają na pielęgnowanie własnych umiejętności. Zimą, dodatkowe wrażenia zapewnią liczne imprezy, między innymi: zjazd na plastikowych workach wypełnionych sianem czy też noc sylwestrowa spędzona na nartach.

2015.07.16 - Przykładowy obraz z kamery obrotowej w Białce Tatrzańskiej

Kamera obrotowa w Białce Tatrzańskiej

Kamera zamontowana jest w okolicach górnej stacji wyciągu na Kotelnicy. Jest to najbardziej zróżnicowany teren narciarski w całej Białce Tatrzańskiej. Dużym atutem Kotelnicy, Bani oraz Kaniówki (trzy główne stacje narciarskie w Białce) są fenomenalne widoki roztaczające się na miasto, Tatry oraz najbliższe okolice, które podziwiać możemy podczas jazdy na nartach.

Białka Tatrzańska, tak jak i inne popularne kurorty turystyczne, z biegiem czasu utraciła nieco ze swojego góralskiego charakteru. Niby na każdym kroku widać urokliwe karczmy, słychać swoistą gwarę, widać góralskie stroje, a nawet słychać góralski śpiew, to przez znaczne skomercjalizowanie wielu tych aspektów, przestały one być po prostu wyjątkowe. Ze względu na swoje położenie, Białka Tatrzańska stanowić może znakomitą bazę wypadową do okolicznych miejscowości.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bialkatatrzanska.pl