Mrzeżyno

Mrzeżyno

SopotMielno

Kamera obrotowa online w Mrzeżynie

Mrzeżyno to niewielka, nadmorska wieś położona w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, u ujścia rzeki Regi. W księgach historycznych pierwsze wzmianki na temat osady, w miejscu dzisiejszej wsi pojawiają się w XIII wieku. Mrzeżyno nie jest tak popularnym kurortem nadmorskim jak położony zaledwie 20 kilometrów dalej Kołobrzeg, z tego też względu kurort ten wybierany jest przez turystów ceniących kameralną atmosferę.

Mrzeżyno to doskonała propozycja dla osób, które planują spędzić większość swojego czasu na plaży. Tutejsze kąpielisko posiada bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną. Na najmłodszych turystów czekają zjeżdżalnie i trampoliny zlokalizowane na plaży, natomiast starsi amatorzy morskich i słonecznych kąpieli mają do dyspozycji bezkresne wody Bałtyku i wspaniałą piaszczystą plażę. Panujący tutaj specyficzny mikroklimat nie tylko poprawi samopoczucie każdego turysty, ale także wpłynie pozytywnie na zdrowie urlopowiczów.

Obraz na żywo z kamery obrotowej w Mrzeżynie

Kamera została zamontowana na budynku ulokowanym przy Porcie Morskim. Tutejszy port jeszcze kilkadziesiąt lat temu wykorzystywany był przez marynarkę wojenną, zaś dziś korzystają z niego lokalni rybacy. Pełni on także funkcję nadmorskiego przejścia granicznego. Kamera nie wykonuje pełnego obrotu, czyli 360 stopni, niemniej jednak okiem kamery możemy zobaczyć znaczną część mrzeżyńskiego portu. Miłośnicy statków mają szansę przyjrzeć się kutrom, które są zacumowane w porcie, a także tym dopiero wpływającym do niego. Kamera robi zbliżenia na wejście do portu, obok którego usytuowana jest plaża, a także na miejsce cumowania kutrów.

2015.07.16 - Przykładowy obraz z kamery obrotowej w Mrzeżynie

Kamera obrotowa w Mrzeżynie

Każdy turysta wielbiący świeże ryby powinien wybrać się przed południem do tutejszego portu, aby mieć szansę kupna świeżo złowionej rybki prosto z kutra. Port jest także ciekawym miejscem, w którym turyści mają szansę na żywo zobaczyć z bliska kutry rybackie. Na bazę noclegową Mrzeżyna składają się głownie niewielkie, kameralne obiekty. Prym wiodą pokoje gościnne i kwatery prywatne. Dla większych rodzin i grup znajomych lub zorganizowanych zaleca się noclegi w domkach letniskowych i na polach kempingowych, gdzie ceny najczęściej są bardzo korzystne.

Obraz z kamery pochodzi ze strony port.mrzezyno.pl