Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój

MielnoKasprowy Wierch

Kamera obrotowa online w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w urokliwym otoczeniu Beskidu Sądeckiego, w dolinie potoku Kryniczanka. Od lat fascynuje przybywających tutaj urlopowiczów, nie tylko ze względu na zdrowotne właściwości występujących tutaj złóż. Uzdrowiskowy charakter miasta doskonale widoczny jest w jego zabudowie. W mieście znajdują się zabytkowe pijalnie wód oraz ponad 20 ujęć wód mineralnych, 5 źródeł wód naturalnych oraz 18 odwiertów. Historia Krynicy-Zdrój jako miasta wypoczynkowo-uzdrowiskowego sięga XVIII wieku. Wtedy też miasteczko cieszyło się ogólnopolską popularnością wśród polskiej elity i znakomitych artystów.

Walory uzdrowiskowe miasta dla niektórych są głównym powodem przyjazdu do Krynicy, natomiast dla innych, jednym z wielu. Na turystów spędzających letni, czy nawet zimowy urlop w Krynicy-Zdroju czeka ogromna ilość atrakcji. Latem, do najchętniej podejmowanych aktywności przez turystów należą długie spacery, wyprawy piesze w góry Beskidu Sądeckiego oraz wycieczki rowerowe. Natomiast zima, to czas beztroskiego szusowania po świetnie przygotowanych stokach narciarskich.

Obraz na żywo z kamery obrotowej w Krynicy-Zdroju

Kamera obrotowa, z której obraz na żywo mamy szansę oglądać została zamontowana opodal górnej stacji kolejki linowej wwożącej turystów na Górę Parkową wznoszącą się na wysokość 741 m n.p.m. Na jej zboczach wytyczony został Park Zdrojowy, będący fenomenalnym miejscem spacerowym, założony został ponad 200 lat temu. Góra Parkowa to swoiste centrum atrakcji Krynicy-Zdrój. Na jej zboczach funkcjonuje tor saneczkowy, który dziś znany jest pod nazwą Rajskie Ślizgawki.

2015.07.16 - Przykładowy obraz z kamery obrotowej w Krynicy-Zdroju

Kamera obrotowa w Krynicy-Zdroju

Widok z powyższej kamery niewątpliwie należy do ciekawych, choć niestety w wielu miejscach widoczne są jedynie drzewa. W gęstym lesie porastającym Górę Parkową, na północnych stoku znajdują się zabytkowe, XIX-wieczne, drewniane altany położone ponad doliną Palenicy. Natomiast na zachodnim zboczu znajdują się niewielkie jeziorka osuwiskowe, popularnie zwane Czaplimi Stawami.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pkl.pl